ZsadĂĄny KĂśzsĂŠg Honlapja

LĂĄtogasson el hozzĂĄnk mĂĄskor is!

  • A betĹąmĂŠret nĂśvelĂŠse
  • AlapĂŠrtelmezett betĹąmĂŠret
  • A betĹąmĂŠret csĂśkkentĂŠse
Hiba
  • XML Parsing Error at 1:258. Error 9: Invalid character
  • XML Parsing Error at 1:882. Error 9: Invalid character
  • XML Parsing Error at 1:137. Error 9: Invalid character
E-mail NyomtatĂĄs PDF

DUDÁS ÁRPÁD

Zsadány község Polgármesterének

Köszönt?je

Zsadány a múlt és a jöv? települése!

Zsadány község polgármestereként köszöntöm a Tisztelt Olvasót!

Zsadány, avarul-hunul "méltóság", az ország keleti határán található a mai Békés megyében, annak az észak-keleti csücskében. Ezer évig a nagy Bihar megyéhez tartoztunk, Trianon után elszakadtunk éltet? városunktól, Nagyváradtól, amely 35 km-re van Zsadánytól. A XX. század elején még 3600 lakosú "zsíros" Zsadány, ma 1870 lakosra csökkent, szegény falu, köszönhet?en az elzártságnak, az öt évtized politikájának. Elzártságunkat a határ közelsége a rossz úthálózat és a nagyvárosoktól viszonylagos nagy távolság alakította ki. Gyula 45 km-re délre, míg Debrecen 72 km-re északra van Zsadánytól. Az itt él?k megélhetése a mez?gazdaság, növénytermesztés, állattenyésztés-erd?gazdálkodás, élelmiszeripar-malom, pékség, a heti vagy napi ingázás távoli városokba és az önkormányzati közhasznú, közcélú munkák. A magas munkanélküliséget megpróbáltuk a település javára fordítani azzal, hogy az önkormányzati beruházásokat - Id?sek Otthona építését, iskolaépítést, óvodai tornaterem építést, bérlakásépítéseket, vendégházépítést, leírhatatlan mennyiség? felújítást, kommunális munkát - helyi munkanélküliekkel végeztettük el.

Ezért ma Zsadány az ország egyik legtisztább, legápoltabb települése, ahol mégis jó lenni a helyieknek és ide látogató vendégeknek egyaránt. Nyolc rend?rrel dolgozó Rend?r?rsünk az ország egyik legjobb közbiztonságát garantálja. Tizennégy f?vel és három ment?autóval m?köd? ment?állomásunk vigyázza a helyiek, szomszéd falvak és turistáink egészségét. Közigazgatási területünk 6700 ha, amelyet két kisebb folyó a Korhány és a Holt-Sebes Körös szel át egymásba torkolva az ?si Tölgyfás pusztánál. Hatalmas szántók, nagy kiterjedés? szikes puszták, több száz hektár ?shonos erd?, halastavak, nádasok, sok földpiramis teszik az alföld legszebb érintetlen tájává Zsadányt.

Több ezer éve lakott településünk a határok nélküli Európában fontos helyet tölthetett be, meggy?z?désem, hogy Zsadány volt a legnagyobb hun király, Attila f?városa. Ennek bizonyítása még hosszú id?t vehet igénybe, de célunk az el?készület egy hatalmas idegenforgalomra.

A tervezett ipari parkunkban, a helyben megtermelhet? mez?gazdasági termékek feldolgozásához, él?munkát igényl?, a környezetet nem terhel? ipari üzemek, logisztikai raktárak létrehozásához akarunk helyet adni.

A hozzánk látogató turistáknak a legnagyobb vonzer?t a 9000 ha-os Körös-Maros Nemzeti Park jelenti, vadakban, halakban, növényritkaságokban gazdag tájunk jó kikapcsolódást, szórakozást nyújt természetkedvel? embereknek. Vendégházunkban, a Vadászházban, magánlakásoknál és a közeli Gyula, Füzesgyarmat, Hajdúszoboszló szállodáiban lehet megszállni.

Jöjjenek el hozzánk, fejlesszenek a jöv? településén, pihenjenek egy ?si kultúrájú faluban!

Dudás Árpád

polgármester

 

Európa a polgárokért pályázat 2015


Zsadany.hu

Friss hírek

eu logo
esza logo
"Zsadány Község Önkormányzatát a
Magyar Élelmiszerbank Egyesület támogatja"