ZsadĂĄny KĂśzsĂŠg Honlapja

LĂĄtogasson el hozzĂĄnk mĂĄskor is!

  • A betĹąmĂŠret nĂśvelĂŠse
  • AlapĂŠrtelmezett betĹąmĂŠret
  • A betĹąmĂŠret csĂśkkentĂŠse
Hiba
  • XML Parsing Error at 1:258. Error 9: Invalid character
  • XML Parsing Error at 1:882. Error 9: Invalid character
  • XML Parsing Error at 1:137. Error 9: Invalid character
E-mail NyomtatĂĄs PDF

 

2015.08.28

SAJTÓKÖZLEMÉNY


MOZGÁSPROGRAMOK MEGVALÓSÍTÁSA A ZSADÁNYI REFORMÁTUS ÁLTALÁNOS ISKOLÁBAN

A Zsadányi Református Általános Iskola azzal a céllal pályázott a ’TÁMOP-6.1.2.A-14/2 Komplex intézményi mozgásprogramok és kapcsolódó egészségfejlesztési alprogramok megvalósítása az általános iskolában, többcélú intézményekben valamint szabadid?s közösségi mozgásprogramok és kapcsolódó egészségfejlesztési alprogramok megvalósítása az iskolán kívüli szerepl?k bevonásával’ cím? konstrukcióban, hogy az iskola, tanulói részére olyan az életkornak megfelel? energiaegyensúlyt szolgáló testmozgás programokat valamint életmód programokat valósítsanak meg amelyek hozzájárulnak a diákok egészséges testi és lelki fejl?déséhez.  A pályázat keretében iskolánk  8,39 millió forint Európai Uniós támogatást nyert el.

Els?dleges célunk olyan összetett eszközrendszer? intézményi egészségfejlesztési programok megvalósítása az általános iskolai tanulók részvételével, melyeknek f? pillérét az életkornak megfelel? energiaegyensúlyt szolgáló testmozgás és életmód programok jelentik. Iskolánkban komplex intézményi mozgásprogramokat és egészségfejlesztési alprogramokat valósítottunk meg. Test- és szájhigiéniai foglalkozást, sérülés megel?zési programokat szerveztünk, egészséges ételekkel, illetve azok elkészítésével ismertettük meg a gyerekeket. Egészségfejlesztési témákkal foglalkoztunk, kisfilmet, rajzokat, plakátokat hoztunk létre. Úszásoktatást, egészségnapot, képességfejlesztést szerveztünk tanulóinknak.
A program célja az egészséges életmódot támogató életmódtényez?ket befolyásoló pozitív közösségi minták terjesztése volt.
A 8,39 millió forint európai uniós támogatás iskolánk számára kiemelked? jelent?ség? volt, hiszen tanulóink részére olyan programokat tudtunk biztosítani, amely hozzájárul az egészséges testi és lelki fejl?déséhez. Továbbá pedagógusaink pedagógus-továbbképzésen vettek részt, ezzel is biztosítva a program hosszútávú fenntartását.

A projektr?l b?vebb információt a http://zsadany.hu/reformatusiskola és

http://zsadany.hu/reformatusiskola/index.php/palyazatok oldalon olvashatnak.

További információ kérhet?
Eszenyiné Fábián Ildikó, igazgató
Elérhet?ség: Ezt a cĂ­met a spamrobotok ellen vĂŠdjĂźk. EngedĂŠlyezze a Javascript hasznĂĄlatĂĄt, hogy megtekinthesse.


 

Európa a polgárokért pályázat 2015


eu logo
esza logo
"Zsadány Község Önkormányzatát a
Magyar Élelmiszerbank Egyesület támogatja"