A Társadalmi Infrastruktúra Operatív Program keretében került benyújtásra
a TIOP-1.1.1-07/1-2008-0825 azonosítószámú „Intelligens iskolai környezet
kialakítása a Zsadányi ÁMK közoktatási intézmény informatikai infrastruktúra fejlesztésével.” című pályázat.
A pályázathoz az Európai Unió és a Magyar Állam által nyújtott támogatás összege: 7.530.685,-Ft.
A projekt összköltsége 7.530.685,-Ft.
A projekt megvalósításának kezdete: 2010.11.01.
A projekt megvalósulásának tervezett napja: 2011.04.30.
A pályázat célja: a Társadalmi Infrastruktúra Operatív Program 1. számú prioritása az oktatási infrastruktúra fejlesztését támogatja. A prioritás egyik kiemelt célja az iskolarendszerű oktatás informatikai fejlesztése, az un. „Intelligens iskola” létrehozása, amely elsősorban az informatikai infrastruktúra fejlesztésére koncentrál. Az „Intelligens iskola” program nemcsak az informatikai készségek, hanem – a többi közismereti tárgyba beépülő Infokommunikációs Technológia (IKT) - támogatású pedagógiai módszertan által – a többi kulcskompetencia fejlesztéséhez szükséges infrastruktúrát is jelentős részben biztosítja.
A TIOP 1.1.1 támogatás közvetlen célja az élethosszig tartó tanulás kulcskompetenciáinak fejlesztéséhez szükséges, egyenlő hozzáférést biztosító IKT infrastruktúra megteremtése Magyarországon. A fejlesztések a közoktatási intézmények számára egységes alapinformatikai infrastruktúrát biztosítanak, mely nélkülözhetetlen feltétele a kompetenciaalapú oktatás elterjesztésének és hozzájárul a területi különbségek mérsékléséhez és kiegyenlítéséhez.
A projekt célja: a Zsadányi ÁMK általános iskolájának számítógép-állományának korszerűsítése, tantermeik 40%-ának ellátása Internet hozzáférési képességgel rendelkező interaktív prezentációs eszközzel („interaktív tábla”).
A projekt leírása, tartalma:
- 1 db szerver szoftver
- 1 db alkalmazás szerver
- 13 db iskolai PC csomag
- 4 db tantermi csomag: a csomag olyan tevékenységet támogat, mint a digitális tartalmak óraközi használata, a csoportmunka, a frontális oktatási módszertanok bevezetése, az elektronikus mérésértékelés használata és az elektronikus adminisztrációs rendszerhez történő kapcsolódás.
- 1 db WIFI csomag
- tantermi csomaghoz oktatás
A program a frontális pedagógiai módszertan mellett a hangsúly az egyéni és egyedileg szervezett csoportos tanulási folyamatra helyeződik, és amely még hatékonyabban támogatja az egyéni tanulás képességének és a kooperatív technikák fejlesztését. A konstrukció hozzájárul a digitális oktatási tartalmak integrálásához a kompetenciafejlesztő oktatás alkalmazása során.
Kedvezményezett:
Zsadány Község Önkormányzata
5537. Zsadány Béke út 82
Közreműködő Szervezet:
Wekerle Sándor Alapkezelő
1055 Budapest, Bihari János utca 5.
honlap: www.wekerle.gov.hu
A projekt az Európai Unió támogatásával, a Regionális Fejlesztési Alap társfinanszírozásával valósul meg.
< Előző | Következő > |
---|